Continental’den Yeni Dört Mevsim Lastiği!

Continental All Season Contact 2

Continental, AllSeasonContact 2 ile yakıt türü fark etmeksizin her araca uygun, verimli dört mevsim lastik çözümü sunuyor. Her türlü hava koşuluna uygun, en iyi sürüş kontrolünü sağlayan AllSeasonContact 2, yüksek kilometre performansı ve düşük yuvarlanma direnciyle yüksek yol güvenliği özelliklerine sahip.

Continental All Season Contact 2

Birkaç yıl öncesine kadar dört mevsim lastikleri, binek araçlar için yaygın bir ürün değildi. Şimdilerde ise onlarsız bir lastik pazarı hayal bile edilemiyor. Artık giderek çok daha fazla sürücü, otomobil ve SUV’larında dört mevsim lastikleri tercih ediyor. Continental ödüle doymayan selefinden sonra, her türlü hava koşulunda en iyi sürüş kontrolüne sahip, şimdiye kadar geliştirdiği en iyi dört mevsim lastiği AllSeasonContact 2’yi piyasaya sürüyor.

2023 sonbahar lastik değiştirme sezonuna kadar tüketicilerle buluşması planlanan AllSeasonContact 2’nin ardından Continental, 15 ila 21 inç arasında 99 farklı ebatın üretimine kademeli olarak başlayacak. Böylece, birinci nesil AllSeasonContact ile birlikte, piyasadaki tüm araçların yüzde 87’sine uygun lastikler sunuyor olacak.

Continental All Season Contact 2

Continental, AllSeasonContact 2’yi geliştirme aşamasında, tüm yakıt tiplerindeki araçların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurdu. Bu nedenle AllSeasonContact 2, performans değerleriyle her türlü yakıt sistemine sahip araç için verimli bir dört mevsim çözümü sunuyor. Sadece çevresel değil, güvenli sürüş özellikleri de iyileşen AllSeasonContact 2, 2018-2022 yılları arasında bağımsız lastik testlerinde toplam 28 kere podyuma çıkan başarılı selefinin yerini alıyor. AllSeasonContact 2, AB lastik etiketinde ıslak zeminde frenleme, yuvarlanma direnci ve yol gürültüsünde “B” kategorisinde yer alıyor. Dört mevsim lastiği olarak M+S işaretini ve kış mevsiminde kullanım için gerekli olan kar tanesi sembolünü de taşıyor.

Ayrıca Continental, Tesla Model 3, VW ID.Buzz, CUPRA Born gibi elektrikli araç modelleri için, AllSeasonContact 2’nin farklı ebatlarını sunuyor. AllSeasonContact 2’nin yanağında diğer yakıt tiplerindeki araçlara uygunluğunu gösteren yeni EV logosu da yer alıyor. Continental’in mevcut ve yeni çıkacak tüm lastikleri e-araçların gereksinimlerini karşılıyor. Bundan böyle Continental markasının Avrupa’da piyasaya yeni çıkan tüm binek lastiklerinde EV logosu yer alacak.