MG Cyberster, 2024 Yazında Türkiye’de!

MG Cyberster

Köklü İngiliz otomobil markası MG, 2024 yılındaki 100. yıl kutlamaları sebebiyle MG Cyberster isimli elektrikli 2 kişilik roadster modelini, Münih’teki IAA Mobility’de sergiledi. Marka, MG4 Electric XPOWER ve MG Marvel R ile birlikte ziyaretçilerinin yoğun ilgisiyle fuarın yıldızlarından biri konumuna geldi.

MG Cyberster’ın, 2024’ün yaz aylarında Türkiye pazarında da satışa sunulması planlanıyor. MG Cyberster, elektrikli tavan mekanizmasıyla yaklaşık 15 saniyede coupe’den roadster’a dönüşebiliyor. Tek ya da çift elektrikli motorlarıyla yüksek performans, gelişkin alt yapı elemanlarıyla da mutlak yol tutuş karakteri sunması bekleniyor. WLTP normlarına göre 500 km’nin üzerindeki elektrikli menziliyle de yeni bir dönemi başlatması bekleniyor.

MG Cyberster

Fuarda seri üretim versiyonuyla sergilenen iki koltuklu bir roadster olan Cyberster, MG markasının merakla beklenen spor otomobil üretimine dönüşünü gözler önüne seriyor. MG Cyberster, tamamen elektrikli güç aktarma sistemi, kapsamlı teknolojik sürüş destek sistemleri ve çağdaş kabini ile, köklü mirası geleceğe taşımaya hazırlanıyor. Cyberster’ın tasarımı; uzun kaputu, alçak burnu ve tamamen açılabilen tavanı MG markasının zengin mirasına ve çok beğenilen roadster geçmişine gönderme yapıyor. Ayrıca özgün kanat tipi kapılar ve “Kammback” arka tasarım gibi çarpıcı özelliklere de sahip.

Efsane Roadster Geleneği, MG Cyberster ile Elektrikli Olarak Geri Dönüyor!

MG Cyberster

Tamamen elektrikli MG Cyberster, markanın çarpıcı mirasını, çağdaş tasarım dili ve sofistike bir EV güç aktarma sistemiyle birleştiriyor. Tek motor olarak 231 kW ya da 250 kW’lık güç çıkışlarına ek olarak 150 kW+ 230 kW’lik çift elektrikli motorlarla üretilecek olan MG Cyberster’ın, versiyona bağlı olarak arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli aktarma ile yollara çıkması planlanıyor. Versiyona göre 0-100 km/s hızlanması 5.2 saniye ile 3.7 saniye arasında değişecek olan MG Cyberster, 195 km/s ile 208 km/s arasında değişen, elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hızlara ulaşabilecek. İki kişilik elektrikli sürüş keyfi için menzilin, 500 km’nin üzerinde sunulması planlanıyor.

Elektrikli tüm MG modellerindeki, araçtan araca şarj (V2L: vehicle-to-load) özelliği, Cyberster’da da sunulacak. 19 ve 20 inçlik alaşım jantlarla yollara çıkmaya hazırlanan MG Cyberster, Brembo tarafından üretilen frenlerle yüksek durma performansı sunmayı planlıyor. Önde çift salıncaklı bağımsız süspansiyon, arkada 5 kollu süspansiyon sistemiyle geliştirilen elektrikli roadster, markanın ikonlaşan sürüş karakterini günümüze taşıyacak. Elektrikli katlanabilen tavan ise yaklaşık 15 saniyede işlemini tamamlayabiliyor.

MG Cyberster

MG, Fuarda En Yenilerini Sergiledi!

2024 yılında 100. yaşını kutlayacak olan MG, 2023 IAA Mobility’de en önemli yenilikleriyle yer aldı. Etkinliğin tek konuğu MG Cyberster değildi. Ateşli kompakt hatchback sınıfında yeni bir dönemi işaret eden MG4 Electric XPOWER ve MG Marvel R da ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kaldı.

Diğer içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz!